Najlepsi sportowcy Opolszczyzny zostali wyróżnieni przez marszałka

łuba  18.06.2015 16:29

 

 Rozdanie nagród marszałka (SLAWOJ DUBIEL)

Zobacz zdjęcia (8)

 Czerwiec to szczególnie w sporcie czas podsumowań, wszak przedstawiciele wielu dyscyplin kończą sezon. Nie inaczej jest w Opolu, gdzie 23 naszych zawodników i 13 trenerów otrzymało nagrody marszałka województwa opolskiego za sukcesy i osiągnięcia sportowe w gronie seniorów.

 

W tym gronie najbardziej znanymi się ciężarowcy Budowlanych Opole: Bartłomiej Bonk, Daniel Dołęga, Arkadiusz Michalski oraz ich szkoleniowiec Ryszard Szewczyk. Co ciekawe, zaproszono także innych reprezentantów sportów wymagających dużej krzepy, choć już mniej popularnych, a chodzi tu o kwartet z LZS-u Olszanka-Pogorzela zajmującego się trójbojem siłowym: Małgorzata Hałas-Koralewska, Grzegorz Sidorowicz, Łukasz Czajkowski i ich opiekun Dariusz Ilów.

Przeważają jednak przedstawiciele sportów walki, a prym wiedzie tu karate. Laureatami zostali bowiem Łukasz Radwański, Dawid Rojowski, Alicja Zalecińska i trener Andrzej Olech z Kluczborskiego Klubu Karate, Łukasz Bartoszewski, Magdalena Kubatek, Bartosz Mączka, Alicja Piątek oraz szkoleniowcy Jolanta i Tadeusz Brudniak z Zarzewia Prudnik czy też Jakub Walczak, Michał Zabiegała, Julia Zgorzelska i trener Marek Zabiegała z Polonii Torakan Biała. Do tego zapaśnicy Orła Namysłów: Krystian Brzozowski i Ewelina Ciunek oraz szkoleniowcy Marcin Marcinkiewicz i Krzysztof Pawlak.

Z LMGKK Ziemia Brzeska wyróżnieni zostali kolarze Andrzej Bartkiewicz i Adrian Tekliński oraz trener Franciszek Moszumański, a z Obuwnika Prudnik łucznik Kasper Helbin, trener Kazimierz Kocik i działacz Piotr Kielec.

Nie zabrakło także reprezentantów sportów paraolimpijskich, jak badmintonista Bartłomiej Mróz i jego opiekun Tomasz Zioło (obaj MMKS Kędzierzyn-Koźle) i kajakarz Tomasz Moździerski oraz szkoleniowiec Krzysztof Bil z Opolskiego Towarzystwa Kajakowego.


Cały tekst: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,18146511,Najlepsi_sportowcy_Opolszczyzny_zostali_wyroznieni.html#ixzz3dXaj3A6t

 

 


Sponsorzy