Dominik Kmita zajął 5. lokatę na mistrzostwach Europy

 26 lipca 2018, godz. 23:13 | Ciężary


Marcin Sagan

 

 Na zdjęciu z prawej Dominik Kmita, a z lewej jego młodszy kolega Konrad Łazuga, który w Mediolanie osiągnął życiowy sukces. 

Sztangista Budowalnych Opole startujący w kategorii do 77 kg na mistrzostwach Europy juniorów młodszych (do lat 17) spisał się na miarę oczekiwań. 

 Biorąc po uwagę możliwości zawodników na zawodach we włoskim Mediolanie w tej akurat kategorii, należy stwierdzić, że Kmita zajął miejsce zgodnie z przewidywaniami. Realnie oceniając stać go było na 5-6 miejsce. Zajął 5., więc pod tym względem powinien być zadowolony. Jeśli chodzi o zaliczony ciężar, to już mniej. Stało się tak, gdyż spalił dwie próby w podrzucie. Mógł więc mieć nieco lepszy rezultat. W rwaniu w pierwszej próbie zaliczył 122 kg, potem poprawił na 127 kg, ale w trzeciej próbie nie dał już rady sztandze ważącej 130 kg. W podrzucie spalił dwie próby z ciężarem 152 kg. Było więc zagrożenie, że nie zostanie sklasyfikowany. W trzeciej próbie dał jednak radę zaliczyć 153 kg. Wynik 280 kg w dwuboju dał mu 5. miejsce w Europie w rywalizacji do lat 17 w kat. 77 kg. Do podium zabrakło mu osiem kilogramów. Zwyciężył Karen Margarjan z Armenii z rezultatem 313 kg (145+168).

 Kmita był trzecim i ostatnim z zawodników Budowlanych Opole, który zaprezentował się na pomoście w Mediolanie podczas odbywających się tam mistrzostw Europy do lat 15 i 17. Wcześniej w tej młodszej kategorii wiekowej znakomicie spisał się Konrad Łazuga, który w wadze do 62 kg zajął 2. miejsce i zdobył srebrny medal. Kacper Urban z kolei był 12. w wadze do 56 kg wśród 17-latków. O ich występie pisaliśmy w tekście pod linkiem:

 Nastoletni sztangista Budowlanych drugi w Europie!

 

 


Sponsorzy