OSIĄGNIĘCIA  MEDALOWE  ZAWODNIKÓW  KLUBU  SPORTOWEGO  BUDOWLANI  OPOLE  W  NAJWAŻNIEJSZYCH  IMPREZACH  O  ZASIĘGU  EUROPEJSKIM  I  ŚWIATOWYM

 

 

 

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

   

Barcelona 1992

Siemion Krzysztof

srebro   

Barcelona 1992

Wołczaniecki Sergiusz

brąz

Sydney 2000

Kołecki Szymon

srebro

Londyn 2012

Bonk  Bartłomiej

brąz

     
   

 

 

MISTRZOSTWA  ŚWIATA  SENIORÓW

 
     

Ateny 1989

Dąbrowski Mirosław

brąz

Chang Mai 1997

Siemion Krzysztof

brąz

Ateny 1999

Kołecki Szymon

srebro

Antalya 2001

Kołecki Szymon

brąz

Wrocław 2013

             Bonk Bartłomiej

brąz

Anaheim 2017

Zwarycz Krzysztof

srebro

     
 

MISTRZOSTWA  EUROPY SENIORÓW

 
     

Ateny 1989

Dąbrowski Mirosław

brąz

Alborg 1990

Siemion Krzysztof

brąz

Szekszard 1992

Siemion Krzysztof

srebro

Sofia 1993

Siemion Krzysztof

srebro

Sofia 1993

Kozłowski Andrzej

brąz

Sofia 1993

Wołczaniecki Sergiusz

srebro

Warszawa 1995

Kozłowski Andrzej

złoto

La Coruna 1999

Kozłowski Andrzej

brąz

La Coruna 1999

Kołecki Szymon

złoto

Sofia 2000

Kołecki Szymon

złoto

Trencin 2001

Kleszcz Grzegorz

brąz

Trencin 2001

Kołecki Szymon

srebro

Loutraki 2003

Kozłowski Andrzej

brąz

Władysławowo 2006

Najdek Paweł

brąz

Strasburg 2007

Najdek Paweł

brąz

Lignano Sabbiadoro 2008

Ufnal Magdalena

brąz

Mińsk 2010

Szramiak Krzysztof

srebro

Kazań 2011

Bonk Bartłomiej

brąz

Tbilisi 2015

Bonk Bartłomiej

złoto

Tbilisi 2015

            Michalski Arkadiusz

brąz

Forde 2016

Michalski Arkadiusz

srebro

Split 2017

Michalski Arkadiusz

brąz

Split 2017

Zwarycz Krzysztof

brąz

Bukareszt  2018

Michalski Arkadiusz

złoto

Bukareszt  2018

Grela Łukasz

brąz

 

 

   

 

MISTRZOSTWA  ŚWIATA  JUNIORÓW

 

     
     

Savannah 1999

Kołecki Szymon

złoto

Praga 2000

Kołecki Szymon

złoto

Mińsk 2004

Szramiak Krzysztof

srebro

Mińsk 2004

Bonk Bartłomiej

srebro

   

 

 

     
 

MISTRZOSTWA  EUROPY  JUNIORÓW

 
     

Sofia 1998

Kołecki Szymon

złoto

Spała 1999

Kołecki Szymon

złoto

Rijeka 2000

Kołecki Szymon

złoto

Koszyce 2000

Szramiak Krzysztof

złoto

Burgas 2004

Szramiak Krzysztof

srebro

Burgas 2004

Ufnal Magdalena

brąz

Landskrona 2005

Rosoł Tomasz

brąz

Pavia 2007

Koszałka Paweł

srebro

Limassol 2010

Koszałka Paweł

brąz

 

 

 

 

     
 

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA  EUROPY 

 
     

Władysławowo 2009

Kuczyński Damian

brąz

Władysławowo 2009

Kliś Roman

brąz

Limassol 2010

Czekiel Kornel

srebro

Eilat 2012

Krawczyk Łukasz

brąz

   

 

 

 

 

 

MISTRZOSTWA  UNII EUROPEJSKIEJ

 
     

Ciechanów 2009      

Kuczyński Damian

srebro   

Ciechanów 2009

Kliś Roman

złoto

     

 

 

Seniorzy zdobyli 35 medali, juniorzy - 13, młodzieżowcy - 4 2 medale mistrzostw Unii Europejskiej  - razem wywalczyliśmy 54 medale. Zawodnicy naszego klubu stanowią podstawową siłę reprezentacji naszego kraju w najważniejszych imprezach o zasięgu europejskim i światowym.

Od kilku lat w Opolu funkcjonuje Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, w którym trenują młodzi kandydaci na reprezentantów kraju w tej dyscyplinie sportu.

 

W kraju od wielu lat zdobywamy tytuły DRUŻYNOWEGO MISTRZA POLSKI, co obrazuje poniższe zestawienie:

 

 

Sponsorzy