Za nami pierwsza edycja eventu "Walcz o przyszłość"

Więcej zdjęć

 

 Kilka godzin wcześniej niż planowano zakończyła się pierwsza odsłona projektu "Walcz o przyszłość", którego pomysłodawcami są Sebastian Churas i Bartłomiej Bonk, ciężarowiec klubu Budowlani Opole i medalista olimpijski. Powodem był ulewny deszcz, który towarzyszył opolanom zgromadzonym w Parku Nadodrzańskim niemal od początku imprezy.

Jak tłumaczą organizatorzy, "Walcz o przyszłość" to inicjatywa mająca na celu promocję zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Swoją determinację pokazali sportowcy, którzy reprezentując 12 klubów sportowych wzięli udział w pokazach, mimo trudnych warunków pogodowych.

- Wszyscy uczestnicy dali przykład, że można i trzeba pokonywać własne słabości, by stawać się coraz silniejszym - fizycznie i duchowo - tłumaczy Sebastian Churas.

Jedną z głównych atrakcji były zawody crossfitowe, w których rywalizowały drużyny policji oraz straży pożarnej. Lepsi okazali się policjanci, którzy w swoich szeregach mieli m.in trenerów crossfit. Strażacy już dziś zapewnili o chęci rewanżu.

Churas liczy na wsparcie projektu przez lokalnych przedsiębiorców, by za kilka miesięcy zorganizować jego kolejną edycję. - Zapraszamy do współpracy wszystkie opolskie firmy, które są świadome, że przez sport można promować swój biznes - apeluje.

 

 

 

 

(artykuł pochodzi ze strony 24opole.p

 


Sponsorzy