Arkadiusz Wiśniewskipod wrażeniem.

Utytułowana ekipa Budowlanych Opole nigdy nie zawodzi.💪 Dziś miałem przyjemność gościć i znów gratulować sukcesu Arkadiusz Michalski i trenerowi Ryszardowi Szewczykowi. Nasz znakomity sztangista zdobył brązowy medal mistrzostw świata w Aszchabadzie!🥉Przypomnę, że w tym roku wywalczył on także tytuł mistrza Europy.🏆Jest moc!

Sportoweopole.pl #podnoszenieciężarów #sportwOpolu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Trójka zawodników Budowlanych Opole od 9 sierpnia przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej seniorów w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Do 25 sierpnia pod okiem trenera kadry Mirosława Chorosia trenują: Paweł Kulik, Arkadiusz Michalski oraz Krzysztof Zwarycz. Kolejna trójka naszych sztangistów wyjeżdża do Giżycka na rozpoczynające się w niedzielę 12 sierpnia  dwutygodniowe zgrupowanie kadry młodzieżowej do lat 23. Powołania od trenera Zdzisława Farasia i Mirosława Chlebosza otrzymali: Bartłomiej Barth, Dariusz Różański i Mateusz Skulimowski.

Wszyscy wymienieni  wyżej zawodnicy, jak również pozostali trenujący w swojej hali w Opolu ciężarowcy przygotowują się intensywnie do zbliżających się najważniejszych zawodów w podnoszeniu ciężarów.

W sobotę 1 września 2018 roku w Ciechanowie odbędzie się finał drużynowych mistrzostw Polski mężczyzn, w którym udział weźmie pięć najlepszych zespołów ligi.  Budowlani Opole mają ogromne szanse na zdobycie kolejnego,  dziewiątego z rzędu mistrzowskiego tytułu.

Kolejne zawody to: indywidualne mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w Kobierzycach w dniach od 28 do 30 września 2018 r., mistrzostwa Polski  młodziczek i młodzików do lat 15 w Ciechanowie w dniach od 4 do 7 października 2018 r.; mistrzostwa Europy U20 i  U23  w Zamościu w dniach od 20 do 27 października 2018 roku.

 

 

 

1 czerwca 2018 roku odbył się pierwszy turniej gry w kapsle zorganizowany przez stowarzyszenie Opolska Pozytywka. Na Rynku powstał tor do gry, w którym można było spróbować swoich sił w grze w kapsle. Kiedyś ta gra królowała na podwórkach i chodnikach, obecnie w erze komputerów i komórek popadła w zapomnienie. - Chcemy ją przypomnieć opolanom, pokazać, że można się świetnie bawić, a przy okazji poruszać - mówiła Łucja Pisarska-Łabno, prezes stowarzyszenia Opolska Pozytywka. Imprezie towarzyszył również  m.in. pokaz sprzętu sportów motorowych oraz akcja popularyzacyjna podnoszenia ciężarów. Był też mobilny punkt poboru krwi. Warto pamiętać, że to impreza charytatywna na rzecz oddziału chirurgii dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.

 

Poniżej kilka zdjęć z tej imprezy.


 

 

Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu marszałek Andrzej Buła poinformował o przyznanym  na 2018 rok dofinansowaniu przeznaczonym na wspieranie kadr trenerskich, udział opolskich sportowców w zawodach i wspieranie kultury fizycznej.

 W przypadku sportu dofinansowanie otrzymało 50 zadań z 74 zgłoszonych do konkursu. Największe dotacje trafiają do: AZS Politechniki Opolskiej - 120 tysięcy złotych, OKS Odra Opole - 100 tysiecy złotych, Ludowego Klubu Jeździeckiego Lewada - 80 tysięcy złotych i  Klubu Sportowego Budowlani Opole - 60 tysięcy złotych.

 

 

więcej na www.umwo.opole.pl

 

 

W poniedziałek 12 marca 2018 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Opolu odbył się Festiwal Sportowego Opola, w czasie którego prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski  przekazał  informacje o przyznanych na 2018 rok dotacjach dla opolskich klubów.  Przyznane zostały również  indywidualne stypendia, które zgromadzonym sportowcom wręczył wiceprezydent Przemysław Zych.

Na 2018 rok Klub Sportowy Budowlani Opole otrzymał z Urzędu Miasta dotację w wysokości  250 tysięcy złotych. Symboliczną kartę odebrał   dyrektor klubu Ryszard Szewczyk.

 

Indywidualne stypendia odebrali  obecni  na imprezie zawodnicy naszego klubu: Katarzyna Kraska, Mateusz Szatkowski, Mateusz Skulimowski, Bartłomiej Barth, Dariusz Różański, Kacper Urban. Z powodu choroby przyznanych nagród nie odebrali osobiście: Daniel Dołęga i Sebastian Hoim.

Stypendia zostały również przyznane sztangistom przebywającym obecnie na zgrupowaniu kadry narodowej seniorów w Cetniewie. Arkadiusz Michalski, Łukasz Grela, Paweł Kulik oraz Krzysztof Zwarycz podziękowali za przyznane nagrody i przekazali wszystkim obecnym na gali w Opolu serdeczne pozdrowienia - niech moc będzie z Wami.

 

 

Więcej informacji o przyznanych dotacjach i  stypendiach na www.sportoweopole.pl

 

Sponsorzy