sobota, 07 listopada 2015 22:59

 

 Bartłomiej  BONK Arkadiusz  MICHALSKI wraz  ze  swoim  trenerem klubowym  Ryszardem  SZEWCZYKIEM przebywają od dwóch  tygodni  w Centralnym Ośrodku Sportu  w  Spale, gdzie  przygotowują  się  do mistrzostw  świata w Houston (USA). Trzeci  z  naszych zawodników Daniel  DOŁĘGA jest  w  trakcie rehabilitacji  po operacji  kolana  i  niestety  nie  wystąpi  w  Houston.  W  Spale  trenuje  także Paweł KOSZAŁKA z  Budowlanych Opole,  który przygotowuje się do startu w zawodach w Czeczeni.

 

 

       

(facebook)

 

 

 

poniedziałek, 19 października 2015 18:28

 

Na zakończonych wczoraj w Wałbrzychu Mistrzostwach Polski  Seniorów startowało siedmiu zawodników  naszego klubu.  Pięciu z nich wróciło do Opola z medalami.

Mistrzem Polski w 2015 roku  w kategorii  105 kg został  Bartłomiej  BONK, a wicemistrzem  Arkadiusz  MICHALSKI (w zeszłym roku kolejność była odwrotna).  Złoty medal w kat. +105 kg wywalczył  Daniel  DOŁĘGA.  Brązowy medal zdobył   Paweł  KOSZAŁKA w kat. 94 kg  i  Łukasz   KRAWCZYK w kat. 85 kg.  Na  V miejscu uplasowali się młodzi zawodnicy naszego klubu: Bartłomiej  BARTH w kat. 94 kg  i  Mateusz  SZATKOWSKI w kat. 77 kg.  Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został  Bartłomiej  BONK, który uzyskał 445,19 pkt. w klasyfikacji Sinclaira.

Poniżej nasi medaliści na podium:

 

zdjęcia z www.pzpc.pl

 

WYNIKI85 kg, 94 kg, 105 kg, +105 kg (pdf)

 

 

sobota, 10 października 2015 15:50
 

W  zakończonych  dzisiaj  w  Kłajpedzie  Mistrzostwach  Europy  Juniorów U20 i  Młodzieżowców U23  wystąpiło  trzech  zawodników     KS Budowlani Opole.


Najlepiej  wystartował  Bartłomiej  BARTH,  który  w  kat. 94 kg  (U20)  wykonał  czysto  sześć  podejść,  poprawił  wszystkie  swoje  rekordy życiowe.   Z  wynikiem  324 kg (146+178) - 378,5 pkt.  uplasował  się  na  V miejscu  w  Europie  (startowało 15 zawodników).

 

Mateusz   SZATKOWSKI startujący  w  kat. 77 kg  U20  również  poprawił swoje  rekordy  życiowe.  W  rwaniu  zaliczył  poprawnie 3 podejścia,  w  podrzucie  tylko  pierwsze  podejście  z  ciężarem  166 kg  a  dwie  kolejne  próby  z  ciężarem  172 kg  były  nieudane.  Uzyskany  wynik  299 kg (133+166) - 377,0 pkt.  dał  mu  dopiero  XI  miejsce  w  Europie  (21 startujących).

Sebastian  HOIM w  kat. 105 kg  podczas  rwania  doznał  kontuzji  łokcia  i  nie został  sklasyfikowany.

zdjęcia z www.pzpc.pl

> WYNIKI:

M77_u20.pdf Pobierz

94 kg M20

 

 

 

 

BUDOWLANI  OPOLE - DRUŻYNOWY  MISTRZ  POLSKI  2015

 TARPAN  MROCZA -  DRUŻYNOWY  VICE MISTRZ  POLSKI  2015

 

MAZOVIA  CIECHANÓW -  BRĄZOWY  MEDALISTA  DMP  2015

 

Tuż za podium na czwartym miejscu drużyna  GÓRNIKA POLKOWICE.

Paweł  Koszałka pobił swoje rekordy życiowe. Walczy dzielnie o stałą obecność w kadrze (na razie bez efektów).

Bartłomiej  Bonk - pomimo kontuzji zaliczył wszystkie podejścia. Zawsze można na niego liczyć.

Daniel Dołęga - pomimo kłopotów rodzinnych  (choroba żony)  startował poprawnie.

 

Arkadiusz Michalski -bardzo wojowniczy, ładny start. Widać, że jest dobrze przygotowany do zbliżających się mistrzostw świata.

                                                                                             Sebastian Hoim - start  poniżej oczekiwań.

Łukasz Krawczyk - również  start poniżej przyzwoitości.

 Mateusz  Szatkowski -startujący poza konkursem młody zawodnik uzyskał wynik lepszy od startujących w  konkursie starszych kolegów (Hoima i Krawczyka).

 Należy podkreślić, że w drużynie Tarpana Mrocza bardzo dobrze wystartowali bracia Adrian i Tomasz Zielińscy oraz rewelacyjnie młodzi juniorzy: Kacper Badziągowski, Kacper Kłos i Szymon Jurecki.

 

Adrian  Zieliński

Tomasz Zieliński

(zdjęcia: Elżbieta Szewczyk i Joanna Bonk)

 

 

sobota, 19 września 2015 18:36
 

zdjęcie: Elżbieta Szewczyk

 Świadkami bardzo emocjonującej i ostrej walki finałowej  byliśmy dzisiaj w hali sportowej przy ul. Dubois 39 w Opolu.  Dwie najlepsze drużyny ekstraklasy wyłonione w meczach eliminacyjnych wystąpiły w bardzo dobrej obsadzie. W składzie Tarpana Mrocza wystąpili: Adrian Zieliński, Tomasz Zieliński, Arsen Kasabijew, Kacper Badziągowski, Kacper Kłos, Szymon Jurecki oraz trenerzy Jerzy Śliwiński i Sławomir Zawada.

W zespole gospodarzy pod wodzą trenerów Ryszarda Szewczyka i  Krzysztofa Siemiona walczyli dzisiaj: Bartłomiej Bonk, Daniel Dołęga, Arkadiusz Michalski, Paweł Koszałka, Sebastian Hoim, Łukasz Krawczyk  i  Mateusz Szatkowski (poza konkursem).

 

zdjęcie: Joanna Bonk

WYNIKI (pdf)

WYNIKI (pdf)

 

Sponsorzy