W sobotę zakończyły się zmagania sztangistów w Mistrzostwach Europy w Batumi w Gruzji. Zawodniczka i zawodnicy Budowlanych Opole wrócili z następującymi osiągnięciami.

Joanna ŁOCHOWSKA została mistrzynią Europy w kategorii 55 kg. Jest to jej trzeci tytuł mistrzowski  z rzędu - pierwszy w barwach Budowlanych Opole.  Zawodniczka zdobyła brązowy medal w rwaniu, złoty w podrzucie i złoty w dwuboju wynikiem  199 kg (87 + 112). Na zdjęciu:  mistrzyni Europy z wizytą u ministra sportu Witolda Bańki.

Arkadiusz MICHALSKI  startujący w Batumi w kat. 109 kg uplasował się na 6. pozycji z wynikiem 400 kg (179 + 221). W rwaniu zaliczył wszystkie trzy podejścia (173, 176 i 179 kg), w podrzucie po zaliczeniu 221 kg w pierwszym podejściu zaatakował ciężar 233 kg, niestety bez powodzenia. Zdobył brązowy medal w podrzucie.  Wygrał Ormianin Simon Martirosjan - 427 kg (192 + 221). Drugi był Białorusin Andriej Aramnow - 411 kg (190 + 221), trzecie miejsce zajął Rosjanin Rodion Boczkow - 410 kg (192 + 218).

Arkadiusz Michalski    (facebook)
Szóste miejsce w dwuboju i "mały" brązowy medal za podrzut na Mistrzostwach Europy... Walczyłem do końca, podjąłem duże ryzyko, ale 233 kg w podrzucie było dziś poza zasięgiem. Cieszy tylko, że wreszcie zaliczam trzy podejścia w rwaniu oraz kolejne dobre punkty w kwalifikacjach olimpijskich zdobyte i to na ten rok najważniejsze. Trzeba pracować dalej i się nie poddawać
💪 Dziękuję za doping!

Bardzo udanie wystartował Paweł KULIK w kat. 96 kg, który zaliczył pięć udanych podejść poprawiając swoje rekordy życiowe w podrzucie i w dwuboju. Z wynikiem 359 kg (156 + 203) zajął 9. miejsce. Mistrzem Europy w tej kategorii został Yauheni Tsikhantsou (Białoruś) - 400 kg (178 + 222), wicemistrzem Egor Klimonow (Rosja) - 378 kg (168 + 210), trzecie miejsce zajął Anton Pliesnoi (Gruzja) - 377 kg (173 +204).

Startujący w kategorii 102 kg  Łukasz GRELA zaliczył wszystkie swoje podejścia i z wynikiem 359 kg (166 + 193) zajął  9. pozycję. Wygrał Ukrainiec Dmytro Chumak - 391 kg (175 + 216), drugi był Ormianin Samvel Gasparyan - 377 kg (168 + 209), trzeci Białorusin Vadim Straltsou - 376 kg (170 + 206).

Krzysztof ZWARYCZ w wadze do 81 kg zaliczył tylko dwa udane podejścia i z wynikiem  335 kg (152 + 183) zajął ostatecznie 11. pozycję. Mistrzem Europy został Włoch Antonino Pizzolato - 356 kg (155 + 201), wicemistrzem Białorusin Petr Asayonak - 355 kg (159 + 196), brązowym medalistą został Łotysz Ritvars Suharevs -  354 kg (162+192).