Łukasz GRELA zdobył swój pierwszy seniorski medal w karierze. Na Mistrzostwach Europy w Bukareszcie startował w kategorii 94 kg. Po bardzo dobrym rwaniu  (trzy zaliczone podejścia i mały brązowy medal), w podrzucie zaliczył poprawnie tylko pierwsze podejście o ciężarze 188 kg. W dwuboju uzyskał ostatecznie 357 kg (169+188), co dało mu tytuł brązowego medalisty mistrzostw Europy 2018.

Serdeczne gratulacje dla zawodnika i trenerów.

Debiutujący w imprezie seniorskiej zawodnik Budowlanych Opole  Paweł KULIK nie wytrzymał emocjonalnie - spalił rwanie i nie został sklasyfikowany w dwuboju. W podrzucie po zaliczeniu 190 kg zajął szóste miejsce.

Wierzymy, że w następnym starcie pokaże swoje umiejętności i moc.

W kategorii 85 kg wystartował zeszłoroczny wicemistrz świata z Anaheim   Krzysztof ZWARYCZ.  W Bukareszcie zaliczył tylko dwa dobre podejścia: w rwaniu 150 kg, w podrzucie 182 kg. Wynik 332 kg w dwuboju dał mu dopiero szóste miejsce. W 2017 roku w ME w Splicie zdobył brązowy medal.  W tej kategorii bardzo dobrze wystartował  Kacper KŁOS (MGLKS Tarpan Mrocza), który został wicemistrzem Europy.