W Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Raszynie wystartowało dwóch młodych zawodników Budowlanych Opole: 15-letni Piotr JEROMIN  i  rok starszy Jakub CZARNOWSKI. Pod okiem trenera Krzysztofa SIEMIONA obaj ustanowili nowe rekordy życiowe poprawiając je o 20 kg.

Jakub Czarnowski zaliczył wszystkie swoje podejścia i uzyskał w dwuboju wynik 210 kg (93 + 117).

Piotr Jeromin zaliczył po 2 udane próby w każdym boju i uzyskał ostatecznie wynik 190 kg (85 + 105).

zdjęcia: Leszek Kołecki

W sobotę 29 sierpnia 2020 roku w Gdańsku równolegle z Indywidualnym Pucharem Polski Mężczyzn rozegrany został Memoriał Waldemara Malaka, w którym triumfował Arsen Kasabijew (Tarpan Mrocza), który po zaliczeniu wszystkich sześciu podejść uzyskał w dwuboju 377 kg (165+212), co dało 410,4 pkt. Drugi był zdobywca Pucharu Polski Bartek Adamus, a trzeci Piotr Kudłaszyk.

W memoriale Malaka wystartował Kacper Urban zawodnik Budowlanych Opole, który poprawiał rekordy Polski w rwaniu 124 i 127 kg w kategorii wagowej do 67 kg Seniorów, U23 i U20 oraz w dwuboju 267 kg do lat 20.

Podczas zgrupowania kadry kobiet w Giżycku Joanna Łochowska wystartowała w międzynarodowych zawodach online "1st Online International Weightlifting Cup dedicated to the Independence Day of Uzbekistan’’, w których zajęła  trzecie miejsce z wynikiem 185 kg w dwuboju (80+105) w kat. 55 kg. Wygrała reprezentantka Uzbekistanu Muattar Nabieva (UZB) – 205 (95+110), drugie miejsce zajęła Chinshanlo Zulfiya (KAZ) – 200 kg (85+115).

W drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego na Malcie wystąpili kolejni zawodnicy Budowlanych Opole.

Dwa pierwsze  miejsca zajęli:  Krzysztof  Zwarycz w kat. 89 kg  (5 udanych podejść)  oraz  Łukasz  Grela w kat. 96 kg  (6 udanych podejść).  Piąte miejsce w kategorii powyżej 109 kg zajął  Arkadiusz Michalski, który zaliczył  tylko 2 udane podejścia.

Poniżej przytaczamy podsumowanie występów reprezentantów Polski z Kart Historii Polskiej Sztangi udostępnione na portalu Facebook.

Z Kart Historii Polskiej Sztangi
Zakończył się kolejny Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2020 Tokio. W zawodach uczestniczyła szóstka Naszych reprezentantów. Startowali ze zmiennym szczęściem. Piątka z nich zaliczyła podium. Ustanowiono również 3 rekordy Polski Elite których autorem był Krzysztof Zwarycz.Poniżej bilans występów reprezentantów Polski. — z:
Joanna Łochowska, Magdalena Karolak i Lukasz Grela

W pierwszym dniu zawodów kwalifikacyjnych wystąpiła reprezentantka naszego klubu Joanna Łochowska, zajmując drugie miejsce. Zaliczyła po jednym podejściu w rwaniu i w podrzucie i uzyskała w dwuboju 186 kg (82 + 104). Jutro wystąpi jeszcze trzech zawodników Budowlanych Opole: Krzysztof Zwarycz, Łukasz Grela i Arkadiusz Michalski.